Kierowanie swoim biznesem to nie jest bułka z masłem – na każdym kroku czyhają niebezpieczeństwa, kary czy opłaty, które mogą wprowadzić firmę w dół finansowy. Dobry przedsiębiorca wie, jak dopilnować wszystkich spraw i zapewnić swojej firmie wysoką rentowność. Jednak zwłaszcza w branży TSL jest to trudne – warto jest pomóc sobie i swojej firmie zaopatrzając swoją flotę w nowoczesny system telematyki – DBK Fleet Management

 

DBK Fleet Management – korzyści z stosowania

Samochody ciężarowe wymagają niezwykłej opieki. Również kierowcy, którzy je prowadzą powinni być odpowiednio traktowani. Przemierzają oni razem setki tysięcy kilometrów, dlatego samochody ciężarowe powinny być w najwyższej kondycji aby w trakcie drogi nie odmówiły posłuszeństwa niejako uziemiając kierowcę. Powoduje to przestoje i być może nawet kary, które są niezwykle kosztowne. DBK Fleet Management będzie przypominał o ciągłych kontrolach, naprawach i regularnie mierzył sprawność samochodu ciężarowego informując przedsiębiorcę o ewentualnych nieprawidłowościach. Dodatkowym atutem jest pomoc dla kierowcy! DBK Fleet Management umożliwia zdalny i szybki odczyt czasu pracy kierowcy i pobieranie danych z tachografu karty kierowcy. To bezcenna wiedza, która dostarczana jest w mgnieniu oka – umożliwia odpowiednie zaplanowanie trasy przez kierowcę i optymalizację zleceń przy jednoczesnym uniknięciu kar za zbyt duże przestoje czy też przeciwnie – zbyt krótki odpoczynek kierowcy.

 

Wypadki chodzą po ludziach.. Przykre jest to, że w dzisiejszych czasach aż roi się od złodziei. Jednak fakty są takie, że trzeba się przed nimi bronić. DBK Fleet Management zapewnia antykradzieżowe zabezpieczenie, które ochroni ciężarówkę przed kradzieżą. Stała lokalizacja samochodu zapewnia możliwość jego ciągłego monitorowania i w przypadku kradzieży poinformuje przedsiębiorcę o aktualnym położeniu samochodu. Dzięki temu jego odnalezienie jest kilkanaście razy prostsze.

 

Dodatkowo DBK Fleet Management ciągle monitoruje stany spalania paliwa na odpowiednich dystansach i trasach. Pozwoli to na zoptymalizowanie kosztów jazdy i kontrole kierowców. Ceny paliwa to niebotyczne kwoty – warto się przed nimi chronić z każdej możliwej strony.

 

Podsumowanie

Rozwiązania analityczne i nowoczesne technologie wchodzą do każdej branży wielkimi krokami. Największe korporacje i firmy już od lat korzystają z usług wielu zmechanizowanych aplikacji jak DBK Fleet Management zapewniających im większą jakość usług. A ty?