Nadmierne owłosienie to problem, którego trudno się pozbyć. Niemniej nie należy się poddawać, gdyż tylko wytrwałość może pomóc w osiągnięciu celu, jakim jest życie bez estetycznego defektu. Wygrać walkę z podstępnym kobiecym wrogiem pomaga również laserowa depilacja.

Co daje depilacja laserowa?

Po pierwsze szanse na normalność. Dzięki niej kobieta dotknięta syndromem nadmiernego owłosienia może powoli odłożyć w kąt czynność ręcznej depilacji. Już nie musi się obawiać, że zapomniała się dziś ogolić. Po drugie depilacja laserem, nawet gdy nie przyniesie pełnego efektu – sprawi, iż włoski w niechcianym miejscu będą bledsze oraz słabsze, przez co nie będą tak widoczne. Depilacja laserowa doprowadzi również do tego, że nie trzeba będzie się przejmować tym, że w newralgicznej okolicy pojawiły się nowe włoski. Laserową depilację można bowiem przeprowadzić więcej niż raz.

Jak często musi odbywać się laserowa depilacja, żeby była skuteczna?

          Pacjentki, które dopiero zaczynają proces leczniczy, muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż depilację przez pierwsze pół roku przeprowadza się nawet co miesiąc. Dzieje się tak dlatego, że trzeba dynamicznie i zdecydowanie uderzyć w meszek włosowy, żeby on stopniowo słabł i nie mógł się zregenerować. Z biegiem kuracji wizyty u lekarza stają się coraz rzadsze, a pacjentka otrzymuje coraz mniejsze dawki lasera. Niemniej laserową depilację trzeba powtórzyć więcej niż raz, bo oczywiste jest, że włoski na ciele znajdują się w różnych fazach wzrostu. Trzeba więc na nie oddziaływać stopniowo i co jakiś czas. Tylko delikatność i konsekwencja może tu pomóc.

Zobacz: Depilacja laserowa Gdańsk – Depilacja.pl

Czego nie wolno robić tuż po depilacji laserem?

         Po pierwsze zabronione są gorące kąpiele. Po drugie nie można wykonywać peelingu całego ciała, bo to mogłoby zniweczyć efekty depilacji laserem. Nie poleca się też solarium oraz smarowania skóry preparatami zawierającymi alkohol. One wysuszają skórę oraz prowadzą do tego, że jest ona jeszcze bardziej podrażniona i czuła na bodźce zewnętrzne. Basen i kąpiele w nim to także nie zbyt dobry pomysł w tej sytuacji.

Depilacja laserowa – spodziewane rezultaty
Oceń ten post!