W dzisiejszych czasach gdzie świat pędzi bardzo szybko naturalnym jest, że organizm jest zmęczony. Codzienne pilnowanie diety, praca, obowiązki a do tego trening siłowy sprawiają, że zdarza się odczuwać mocne zmęczenie. Takie uczucie ogarniające organizm przed treningiem nie wróży dobrze. Bardzo prawdopodobne, że będzie on mało efektywny i przyjemny. Aby uniknąć takiej sytuacji i odratować się z takiej sytuacji warto sięgnąć po przedtreningówki, które zniwelują zmęczenie i poprawią ukrwienie mięśni co spowoduje zwiększenie efektów treningu.

 

Przedtreningówka – opis

Są bardzo cenione przez wielu sportowców. Pobudzają one całe ciało do wysiłku. Do najważniejszych funkcji jakie spełniają należą:

– Pobudzenie do działania – zmęczony mózg to również problem. Dzięki przetreningówce jasność umysłu znacznie się poprawia.

– Lepsze dokrwienie mięśni – boostery tlenku azotu – będą one działać na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych rozszerzając je. Dzięki temu zapewnią lepszy dopływ krwi do mięśni i utlenienie ich. Sprawi to, że będą pracować na wyższych obrotach dostarczając im więcej energii.

– Dobra koncentracja – przy wykonywaniu często niebezpiecznych elementów treningu logiczne myślenie połączone z koncentracją to bardzo ważny aspekt. Przecież o kontuzje nie jest trudno..

Zobacz: https://wxnlabs.com/k/przedtreningowki/

Rodzaje i składniki

W zależności od przeznaczenia i składu rozróżniamy różnego rodzaju przedtreningówki złożone z szerokiej gamy składników. Przykładowo:

– Klasyczne – wszechstronny typ stosowany przez szerokie grono sportowców popularny w praktycznie każdym sklepie z suplementami.

– Boostery azotu – efekt pompy mięśniowej na zawołanie.

– Wytrzymałościowe – poprawa kondycji i wytrzymałości. Najczęściej stosowana przez biegaczy czy rowerzystów pokonujących długie dystanse.

Składniki:

– Kofeina, tauryna, guarana – zmniejszają uczucie zmęczenia, senności i znużenia poprawiając kondycję mózgu.

-kreatyna – zapewnia prawidłowe nawodnienie mięśni, co poprawi jakość treningu i nada lepsze środowisko do wzrostu i rozwoju mięśni sportowca.

-arginina – wraz z cytruliną używana jest jako booster tlenku azotu opisany wyżej

-B-alanina – używana w przypadku dłuższego wysiłku fizycznego wpływając na lepszą wytrzymałość i kondycję posrtowca

– witamina C – antyoksydant eliminujący wolne rodniki na poziomie komórkowym co zniweluje stres i pozwoli na lepszą regeneracje