W trakcie używania każdego samochodu pewne części ulegają zużyciu i trzeba je zmieniać. W przypadku wycieraczek samochodowych jest podobnie, a ich wymiana powinna być regularna. Podczas długich tras samochodami ciężarowymi wzrok kierowcy bardzo się męczy. Częsty deszcz padający na szybę ciężarówek sprawia, że ich wycieraczki długo pracują i ulegają przecieraniu. Dobrze wytarta i przejrzysta szybka stanowi podstawę bezpieczeństwa i wygody jazdy – doceni to każdy kierowca. Bez takich wycieraczek widoczność byłaby mocno ograniczona, a jazda w mocnym i silnym deszczu wręcz niemożliwa. Wycieraczki są pokryte specjalnego rodzaju gumą, która ulega przetarciu w trakcie użytkowania – dlatego też wymiana ich jest również ważna dla szyby. Starta wycieraczka może zarysować jej powierzchnie i pogorszyć wizualne warunki jazdy.

 

Rodzaje wycieraczek samochodowych

Do najbardziej popularnych wycieraczek samochodowych dostępnych na rynku zalicza się wycieraczki szkieletowe, bezszkieletowe oraz hybrydowe.

Te pierwsze są najczęściej używane przez kierowców. Składają się z 4 profili znajdując dopasowanie do szerokiego grona odbiorców – są po prostu bardzo uniwersalne. Zbudowane są z metalowego ramienia, który zapewnia wysoki poziom odporności i wytrzymałości i pióra gumowego o optymalnym kącie nachylenia pozwalającego na usuwanie strug deszczu z szyby. Na ich powierzchni występuje kilka punktów docisku co sprawia, że usuwanie kropel wody jest jeszcze bardziej wydajniejsze i efektywniejsze.

Wycieraczki bezszkieletowe charakteryzują się bardziej dynamiczną linią ścierania. Dobrze przylegają do szyby, są bardziej giętkie i aerodynamiczne. Występują o kilku typach stąd każdy może dopasować odpowiedni typ do swoich potrzeb.

Wycieraczki hybrydowe – połączenie cech skwitowane bardzo ładnym wyglądem i wysokim poziomem funkcjonalności. Ich pióro jest niewidoczne przez co nie dość, że odprowadzenie kropel wodnych jest ułatwione, to proces ten zachodzi z wysoką gracją. Posiadają one wysoki poziom przylegania do szyby poprzez umieszczenie rdzenia wycieraczki w swojej obudowie.

Sprawdź: https://dbkparts.shop/czesci-samochodowe/pioro-wycieraczki–gumka-wycieraczki,2-0100133-0100018.aspx

Dbałość o swoje wycieraczki

Aby swoje wycieraczki spełniały funkcje należy o nie dbać. Co jakiś czas warto jest ściągnąć wycieraczki z powierzchni swojej szyby i dokładnie je umyć. Przecież one również zbierają różnego rodzaju zanieczyszczenia, których nadmierna kumulacja mogłaby negatywnie wpłynąć na ich pracę. Producenci wycieraczek w warunkach polskich polecają aby wymieniać swoje wycieraczki co około pół roku aby uzyskać najlepszy efekt ich pracy.