W dzisiejszych czasach w każdej z branży – wszystko przesyłane jest drogą elektroniczną i przelewane na papier za pośrednictwem drukarek. Znacznie ułatwia to szereg procesów jakie wykonywane są w wielu dziedzinach pracy lub szkoły przyśpieszając je. Oszczędność czasu jest obecnie na wagę złota, dlatego drukarki są bardzo rozpowszechnione. Aby prawidłowo działać muszą posiadać odpowiedniej jakości paliwo – tylko wtedy będą mogły pracować na najwyższych obrotach. Paliwem tym w przypadku drukarek laserowych jest specjalny toner dzięki któremu drukarka będzie mogła wykonywać to, do czego została stworzona.

 

Marka HP i jej tonery

Marka HP znajduje się na liście najlepszych firm produkujących drukarki i tonery na świecie. Istnieje już od wielu lat przez co posiada szacunek i renomę. Będąc w posiadaniu takiej drukarki powinno się kupować do niej oryginalne tonery marki HP, które zostały stworzone dokładnie z myślą o swoich drukarkach. Pewność niezawodności i bezawaryjności jaka powstanie w połączeniu tych dwóch elementów będzie największa z możliwych. Tonery marki HP charakteryzują się najwyższą jakością wydruku, dlatego też z powodzeniem wykorzystywane są nie tylko do wydruku dokumentów, ale także zdjęć w wysokiej jakości. Wykazują się wysokim stopniem bezawaryjności, dlatego też stanowią bezpieczny wybór dla swoich drukarek. Ich żywotność również jest na wysokim poziomie – przez to zakup tonera marki HP będzie zakupem na dłuższy czas. Do modeli pokrywających się z taką charakterystyką zaliczyć można HP CF244A, HP CF279A/X, CF230A/X bądź HP CE28.

 

Działanie tonerów laserowych jest zintegrowane z działaniem drukarki laserowej. Toner posiada w swoim wnętrzu specjalny proszek, który jest naładowany siłami elektrostatycznymi. Po naświetleniu przez promień lasera proszek jest przyciągany na kartkę papieru, na której osiada tworząc pożądany obraz przeniesiony z ekranu komputera na fizyczny przedmiot jakim będzie kartka papieru.

 

Co z tymi zamiennikami?

Zamienniki opanowały w jakiejś części rynek drukarski. Wiele firm decyduje się na ich zakup, gdyż kuszą one atrakcyjnymi cenami o wiele niższymi niż oryginalne tonery. Jednak posiadają one mankamenty, z którymi trzeba się borykać. Do nich z pewnością można zaliczyć zmniejszoną jakość wydruku, czy też mniejszą żywotność funkcjonowania. Ponadto awaryjność w porównaniu z oryginalnymi tonerami jest o wiele większa. Mając pecha można tak zalać drukarkę, że będzie nadawać się ona tylko do śmietnika.. Warto więc dobrze przemyśleć zakup tonerów do swojej drukarki.