Dobre akcesoria kaletnicze to podstawa udanego projektu. Nie tylko materiał, narzędzia, ale także wykończenie jest niezwykle ważne w prawidłowym wykonaniu danego wyrobu. Tym wykończeniem są dobrze dobrane farby do skóry dostępne w asortymencie sklepu internetowego Craftpoint. Prowadzą go pasjonaci kaletnictwa, którzy sprawdzali wiele farb i najlepszą z nich okazały się farby marki Fiebing’s dostępne na sklepie w najróżniejszych konfiguracjach. Jednak ponad 120-letnia tradycja tej amerykańskiej marki świadczy o jakości i perfekcyjności w doborze składników farby.

 

Dzięki wybraniu tej odpowiedniej można zapewnić nietuzinkowy wygląd swoim skórzanym wyborom jednocześnie chroniąc go przed utratą blasku i nadmiernymi przetarciami. Za sprawą farb finalne projekty mogą różnić się barwami będąc jeszcze ciekawsze!

 

Sprawdź: farby do malowania skóry – CraftPoint

 

Jakie farby są dostępne na rynku?

Farby do skór to bardzo głęboki temat, jednak spłycając go odpowiednio na brzeg wysuwają się dwa główne rodzaje farb – te do malowania i te do renowacji.

Farby do malowania stanowią bardzo częsty dodatek do skór barwiąc je na najróżniejsze kolory przełamując czasem nieco nudne kompozycje. Wprawiona ręka kaletnika potrafi idealnie rozprowadzić farbę po powierzchni bydlęcej skóry dzięki czemu wejdzie nie tylko w jej powierzchnię, ale także głębsze warstwy porów. Zapewni to wysoką trwałość koloru i dobry stopień ochrony przed przetarciami.

Na pomoc zniszczeniom – po to właśnie są farby do renowacji. Bardzo wysłużone skórzane elementy takie jak paski, torby czy nawet buty są często wyrzucane w kosz. Jednak często jest to błąd i po odpowiednim procesie renowacji farbami mogą jeszcze nadawać się do użytkowania! Wystarczy tylko dobrać farbę do koloru skóry i prawdopodobieństwo uratowania produktu jest naprawdę wysokie.

 

Podsumowanie

W sklepie internetowym Craftpoint można znaleźć zarówno farby do malowania naturalnej skóry bydlęcej, jak i te do renowacji. Kompleksowy asortyment w jednym miejscu – to właśnie sklep Craftpoint.