Ochrona środowiska to coraz częściej poruszane w mediach zagadnienie, którego jednym z postulatów jest z całą pewnością ochrona zwierząt. Od zarania dziejów ludzie polowali na zwierzęta w celu zdobycia bogatego w białka i tłuszcze oraz sycącego pożywienia, tak aby urozmaicić dietę i nabrać sił. Dieta roślinna nie była wystarczająca, dlatego polowanie było nieodłącznym elementem życia każdego człowieka w celu przetrwania. Każdy element upolowanej zwierzyny był wykorzystany, a skóry służyły do okrycia ciała, ogrzania go szczególnie w przypadku występowania siarczystych mrozów. Obecnie temat skór, a szczególnie futer jest bardzo dobrze nagłośniony, przez co wiele osób uzewnętrznia się ze swoim za i przeciw w tym temacie. Czy warto nosić futra czy lepiej wybierać ich sztuczne odpowiedniki?

Prawdziwe furto

Wielu projektantów, którzy nie mają nic przeciwko tworzeniu odzieży z prawdziwych surowców wybierają często coraz to bardziej egzotyczne zwierzęta, które stają się inspiracją i bazą do ich nowych kolekcji. Rzesze fanek i fanów na całym świecie, którzy nie przejmują się losem zwierząt, których populacja stale się zmniejsza, wydaja często fortunę, by mieć w swojej szafie produkt luksusowy oraz prawdziwy. Prawdą jest, że dawniej ludzie wybierali naturalne skóry głównie dlatego, że ich struktura chroniła przed mrozem, który niekiedy osiągał -50’C. Obecnie zimy są znacznie lżejsze a co za tym idzie, nawet wybór sztucznych surowców ale wykonanych z olbrzymią starannością i z dobrych materiałów nie tylko dobrze ochroni ciało ale też zapewni modny wygląd.

Futro sztuczne

Jego wygląd wcale nie musi odbiegać od futra prawdziwego. Wysoko posunięta technologia sprawia, że każdy element garderoby z niego wykonany będzie nie tylko funkcjonalny ale też ładny. Zabijanie zwierząt w celu nakładania ich futer na siebie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ może doprowadzić do zrujnowania naszej planety i do wyginięcia wielu atrakcyjnych gatunków zwierzą. Ekosystem to twór, w którym muszą występować określone stworzenia, począwszy od mikroorganizmów po wielkie i dzikie zwierzęta, dlatego warto pomyśleć o tym teraz, zanim będzie za późno.

Futro-tak czy nie?
Oceń ten post!