Konie to zwierzęta niezwykle ciekawe i dobrze współpracujące z człowiekiem o ile oczywiście są przez niego dobrze traktowane. Niezwykła pasja i zaangażowanie w stosunku do tych zwierząt, pielęgnacja, dbanie o dobre podkucie czy o odpowiednią ilość ruchu i wysokiej jakości pokarm może odpłacić się fantastycznymi wynikami w jeździe wyścigowej, spacerowej czy skakaniu przez przeszkody. Jazda konna jest wspaniałą choć wymagającą pasją, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Stosunkowo drogie lekcje jeździectwa, zakup konia, stworzenie wybiegu czy pielęgnacja sprawiają, że wiele osób może jedynie pomarzyć o takiej formie spędzania wolnego czasu. Jeździectwo nie jest też odpowiednie dla osób zabieganych i z wymagającymi obowiązkami biznesowymi czy domowymi, ponieważ jazda konna jest też czasochłonna. Dla kogo sprawdzi się idealnie?

Jazda konna dla każdego

Jazda konna to zajecie idealne dla każdego, aczkolwiek na początku trzeba uzbroić się w nie lada cierpliwość, ponieważ zwierze może być nieufne i nie zacznie od razu słuchać naszych poleceń. Jeżeli mamy problem z cierpliwością, to z całą pewnością szybko zniechęcimy się do oswajania zwierzęcia, a co za tym idzie, do samej jazdy. Jazda konna nie będzie też dobra dla osób, które nie lubią wysokości. Pozornie nieduża wysokość ponad ziemią z poziomu grzbietu konia może okazać się przerażająca i paraliżująca, dzięki czemu nie trudno o wypadek. Konie wyczuwają strach człowieka, a im większy on jest, tym koń szybciej zostanie wytrącony z równowagi, co może skończyć się przykrymi konsekwencjami.

Wiele osób uważa, że jazda konna to sport opierający się tylko na jeździe szybkiej, wyścigowej lub skokach przez przeszkody. Nic bardziej mylnego! Jazda rekreacyjna, spacerowa to świetna alternatywa pozwalająca cieszyć się pięknem przyrody i integralnością z naturą. Ponadto, dla wszystkich tych, którzy nie chcą jeździć konno, ale chcą raz na jakiś czas poczuć więź z koniem warto wziąć udział w kuligu podczas którego sanie zaprzężone  w konie  powiozą nas przez leśne, zaśnieżone szlaki. W przypadku letniej wersji, można wybrać się na przejażdżkę bryczką.

 

Sprawdź także: zasobniki kablowe – PTS Rabka