Litecoin - 4x szybciej niż Bitcoin

Litecoin jest wirtualną walutą kryptograficzną, która została stworzona z głównym celem zapewnienia alternatywy dla pieniędzy i ostatecznie stała się bezpośrednim konkurentem Bitcoina, próbując zaradzić jego niedociągnięciom.

Litecoin jest opisywany jako wirtualna waluta peer-to-peer zasilana przez Litecoin blockchain. Litecoin’s blockchain jest zdecentralizowaną siecią otwartych źródeł, globalną siecią płatności, która jest w pełni zdecentralizowana i usuwa kontrolę pośredników, z której korzystają banki, banki centralne i rządy.

W przeciwieństwie do pieniędzy, nie ma fizycznych sald Litecoin, a jedynie salda, które są zapisywane w zdecentralizowanej, publicznej księdze Litecoin.

Litecoin został stworzony, aby konkurować z Bitcoin i innymi prawdziwymi walutami kryptograficznymi, aby stać się podstawową alternatywą dla walut poprzez dostarczenie mechanizmu natychmiastowej płatności.

Litecoin został stworzony przez Charlesa Lee i wydany w 2011 roku, z ograniczoną liczbą Litecoin, wynoszącą łącznie 84 miliony.

Założyciel Charlie Lee sprzedał cały swój pakiet akcji Litecoin 20 grudnia 2017 roku, z zamiarem usunięcia wszelkich postrzeganych konfliktów interesów i dostarczenia prawdziwie zdecentralizowanej waluty kryptograficznej.

Tworzenie każdego Litecoin pochodzi z górnictwa, które jest mechanizmem wynagradzania górników zaangażowanych w weryfikację transakcji na łańcuchu blokowym Litecoin.

Litecoin blockchain jest kluczowym czynnikiem stojącym za Litecoin, zdecentralizowaną księgą rachunkową, która jest natychmiast aktualizowana wśród wszystkich użytkowników, a czas trwania transakcji i opłaty zależą od szybkości, z jaką górnicy są w stanie weryfikować transakcje.

 

Pewne wyraźne różnice i cechy Litecoin to między innymi:

  • Nie istnieją fizyczne Litecoin, tylko wirtualne.
  • W przeciwieństwie do walut, gdzie rządy i banki centralne są w stanie wydrukować więcej pieniędzy, istnieje skończona liczba Litecoin.
  • Sama natura zdecentralizowanego blokady Litecoin oznacza, że system płatności działa 24 godziny na dobę, bez przestojów i bez ograniczeń co do tego, gdzie i do kogo można wysłać Litecoin.
  • Nowy blok jest generowany na łańcuchu Litecoin co 2,5 minuty, czyli 4x szybciej niż Bitcoin.
  • Litecoin blockchain jest w stanie obsłużyć większe ilości transakcji niż Bitcoin, ze względu na częstsze generowanie bloków, co pozwala handlowcom uzyskać szybszy czas potwierdzenia.
  • Litecoin wykorzystuje skrypt dla algorytmu proof-of-work, wymagający znacznie większej mocy obliczeniowej.
Litecoin – 4x szybszy niż Bitcoin
5 (100%) 1