Świadomość posiadania oszczędności jest z roku na rok coraz większa. Wiele osób stara się kontrolować swoje wydatki, tak aby móc odłożyć coś na trudniejsze czasy.

Osoby interesujące się pomnażaniem swoich oszczędności szukają często sposobu lub pomysłu na inwestycję.

Takim pomysłem, często polecanym przed ekspertów jest inwestowanie w nieruchomości.

 

Czym jest inwestowanie w nieruchomości?

To nic innego, jak zakup domu lub mieszkania oraz przeznaczenie go pod wynajem. Szczególnym zainteresowaniem inwestorów cieszą się małe mieszkania w dobrych lokalizacjach. Najczęściej wybierane są kawalerki w centrum miasta, dobrze skomunikowane z głównymi atrakcjami, lokalami czy restauracjami.

 

Czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca?

Temat inwestycji w nieruchomości jest bardzo obszerny. Wiele osób uważa, że jest to szybki i prosty sposób na zarabianie konkretnych zysków.

W internecie pełno jest ,,specjalistów,, wygłaszających teorię o budowaniu przychodu pasywnego za pomocą nieruchomości.

Oczywiście inwestowanie w nieruchomości może przynieść realne korzyści, ale jak w przypadku każdej inwestycji wymaga myślenia, podstawowej wiedzy, doświadczenia oraz świadomości ponoszonego ryzyka.

 

Na co, więc zwrócić uwagę?

Inwestowanie w nieruchomości wymaga uwzględnienia kilku czynników.

Na początek potrzebny jest odpowiedni kapitał. Im większy posiadany wkład własny, tym większy późniejszy zysk. Mieszkanie na kredyt przeznaczone na wynajęcie, nie przyniesie zysku. Uzyskane przychody muszą zostać bowiem przeznaczone na spłatę rat.

Kolejna kwestia to wybór odpowiedniej nieruchomości. Jest to proces długotrwały i wymagający analizy rynku. Warto przed zakupem sprawdzić wszystkie kwestie, dojazd, lokalizację, średnie ceny wynajmu podobnych mieszkań w okolicy oraz ilość takich nieruchomości i czas, w jakim średnio ogłoszenia są dostępne.

To da obraz tego, czy dana nieruchomość wynajmie się szybko.

Jednym z podstawowych błędów, jest bowiem założenie, że inwestowanie w nieruchomości to prosty, stały zysk.

Mądre inwestycje
Oceń ten post!