Organizacja ślubu i wesela

Dzień własnego ślubu, to dzień pełen emocji i silnych wrażeń. Do tego dnia należy się w odpowiedni sposób przygotować. Ważne są różne kwestie, ubiór państwa młodych, sala weselna, auto do ślubu, dekoracje sali weselnej i kościoła a także wiele innych ważnych rzeczy.

Tort weselny

Jednym z ważniejszych elementów każdego wesela, jest też tort weselny. Na weselu jest wiele słodkości, ale tort weselny ma wyjątkowy wydźwięk. Para młoda wspólnie go kroi i częstuje nim siebie nawzajem a także swoich gości weselnych. Wybór tortu weselnego powinien więc być dobrze przemyślany. Obecnie do wyboru są torty o różnych gabarytach, smakach, kolorach i motywach przewodnich. Dobrze jeśli tort swoim kolorem i stylem, pasuje do motywu przewodniego całego wesela. Im więcej ma pięter, tym jest bardziej pokaźny i okazały. Zwykle każde piętro tortu ma inny smak, tak by zaspokoić oczekiwania kulinarne wszystkich gości weselnych.

Dekoracje tortu

Obecnie torty przystraja się na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim używa się różnokolorowych mas jadalnych, z których można stworzyć prawdziwe cuda. Ponadto obecnie modne stały się toppery weselne. Są to dekoracje trójwymiarowe, w postaci przestrzennych napisów i figur. Wbija się je na środku tortu na jego szczycie. Inicjały weselne na torcie, bardzo efektownie się prezentują. Są eleganckie, gustowne i pasują do każdego stylu i wielkości tortu. Można je kolorystycznie dopasować do tortu i motywu przewodniego wesela. Mogą one zostać wykonane w dowolnej czcionce i rozmiarze, zamiast inicjałów mogą przedstawiać imiona pary młodej lub napis pan i pani młoda. Są one wykonane z tworzywa sztucznego bądź ze stali, dlatego są trwałe i nie wypadną z tortu. Takie toppery można sobie później po zjedzeniu całego tortu, zostawić na pamiątkę tego wyjątkowe dnia.

Toppery weselne – Epizodar.pl

Warto zadbać o ciekawe dekoracje tortu weselnego i całego wesela. Dodają one elegancji i szyku każdemu weselu i będą stanowić ciekawą, pamiątkę dnia ślubu. Nie są one drogie, wręcz przeciwnie, kosztują niewiele.