Istnieje wiele stron internetowych, na których sukcesywnie pojawiają się ogłoszenia o pracę. Jednym z nich, należącym do zdecydowanej czołówki, jest Pracuj.pl. Jaka jest jego zaleta? Jest przejrzysty, czytelny, można łatwo aplikować na ogłoszenie poprzez formularz aplikacyjny znajdujący się bezpośrednio pod jego treścią. Ponadto, można łatwo zapisywać oferty pracy oraz uzupełnić wirtualne CV, które następnie może być wyeksportowane do pliku PDF, lub też być formą dokumentu wirtualnego dla pracodawców, którzy na własną rękę wyszukują ciekawe jednostki do współpracy. Czy warto właściwie szukać ofert przez Internet i jakie inne zalety posiada Pracuj.pl względem innych platform?

Ogłoszenie jest pewne, a rekrutacja aktualna

Pracodawca płaci za wstawienie ogłoszenia. Nie jest to fake news, a prawdziwa informacja, co więcej, wstawienie ogłoszenia nie należy do najtańszych. Oczywiście dla wielkich graczy na rynku dodanie wielu ogłoszeń nie będzie problemem, jednak dla mniejszych firm i instytucji jest to już spora inwestycja w poszukiwanie wartościowego pracownika. Właśnie dlatego aplikując na takie ogłoszenie-o ile oczywiście spełniamy zawarte w ogłoszeniu wymagania, jest dosyć spora szansa, że aplikacja nie pozostanie bez odpowiedzi. Co ważne, w momencie gdy nasza aplikacja  zostanie otworzona przez pracodawcę, serwis powiadamia o tym aplikującego. Podobnie jest w przypadku, gdy CV jest rozpatrywane. Wtedy możemy oczekiwać, że nasza kandydatura jest nadal brana pod uwagę i możemy w krótkim czasie liczyć na odpowied czy zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną.

Jakie są zalety korzystania z Pracuj.pl?

Aplikacja Pracuj.pl jest zawsze pod ręką, a po połączeniu z Internetem można łatwo przeglądać oferty i zapisywać je po to, by aplikować wtedy, gdy będziemy mieć czas i ochotę. Jeżeli mamy zapisane dokumenty aplikacyjne w telefonie lub w aplikacji, wtedy możemy aplikować poprzez telefon komórkowy, jednak jest to utrudnione wtedy, gdy pracodawca wymaga listu motywacyjnego, który powinien być dedykowanym dokumentem, a nie przygotowaną, jednakową dla wszystkich wiadomością.