Każda sprawna szuflada posiada w swojej budowie dobrze skomponowane prowadnice meblowe dopasowane swoimi funkcjami i specyfikacją do warunków w których jest potrzebna. Firma Furnica wie, że klienci są różni dlatego ich prowadnice są rodzajami i funkcjami przystosowane do szerokiego grona odbiorców, które jest zadowolone z swoich zakupów. Do jednych z ważnych mechanizmów wręcz niezbędnych do prawidłowego korzystania z wielu głębokich bądź długich szuflad jest pełny wysuw, który ułatwia życie wielu osób.

 

Prowadnice z pełnym wysuwem – funkcjonalność w każdym calu

Prowadnice umożliwiają wsuwanie i wysuwanie szuflady w danym meblu. Jednak te zwykłe posiadają swój limit, po osiągnięciu którego nie da się już bardziej otworzyć szuflady. Sam jej tył często zostaje w korpusie mebla, a tam mogą być ukryte potrzebne przedmioty. Aby je dostrzec i wyciągać bez nadmiernej gimnastyki należy zastosować do swoich szuflad prowadnice z pełnym wysuwem, który umożliwia ,,wyjście” całej okazałości szuflady na światło dzienne. Jest to bardzo przydatne w pracach, które wymagają szybkiego sięgania po dane przedmioty znajdujące się w głębi dziesiątek różnych szuflad. Taką sytuację można zauważyć w aptekach ogólnodostępnych w których występują bardzo duże ilości szuflad z lekami. Często aby sięgnąć po ten właściwy pani magister bądź technik wysuwa całkowicie szufladę i wyciąga prawidłowy lek.

Jednak prowadnice nie posiadają tylko takiej dodatkowej funkcji. Rozróżnia się również inne ciekawe prowadnice o których warto wspomnieć. Należą do nich na przykład samodomykające się prowadnice, które robią to bardzo cicho i powoli. Dzięki temu nie trzeba bać się o różnego rodzaju nieprzyjemne dźwięki dobiegające z kuchni bądź łazienki. Wystarczy tylko lekko pchnąć szufladę, a mechanizm prowadnicy wykona resztę całkiem sam. Innym przykładem mogą być prowadnice dolnego montażu. Wiele osób przykłada bardzo dużą wagę do wyglądu otoczenia w którym się znajduję. Często dopracowuje je do perfekcji, a taka wystająca srebrna prowadnica może źle wkomponowywać się w przestrzeń. Aby tego uniknąć można połączyć funkcjonalność z wyglądem i zamontować prowadnicę pod szafką – taka prowadnica nazywa się prowadnicą dolnego montażu. Będzie spełniać swoje zadanie pozostając niedostrzeżona.

Sprawdź: Prowadnice do szuflad z pełnym wysuwem

Podsumowanie

Dobra prowadnica meblowa to taka, która jest trwała i funkcjonalna. Właśnie takie prowadnice są dostępne w sklepie internetowym firmy Furnica, dlatego nie ma na co czekać i warto sięgnąć po nie właśnie z tego sprawdzonego źródła.