Takie akcesoria meblowe jak przepust kablowy stanowią z pozoru nieistotne elementy wyposażenia, które w ostateczności okazują się być bardzo ważne. Nie tylko zapewniają estetykę wykończenia wnętrza, ale również dają możliwość wygodnego posortowania kabli i utrzymania ich w porządku. Jak dopasować to akcesorium do swoich potrzeb?

Wybierz najlepszy kształt

Zdecydowanie najpopularniejsze są przepusty okrągłe, jednak istnieją również owalne czy kwadratowe. W zależności od dostępnej na biurku przestrzeni, potrzeb, a także preferencji – warto wybrać taki kształt, który najbardziej nam odpowiada.

Większość osób decyduje się na wyżej wskazane przepusty o okrągłym kształcie przez wzgląd na ich praktyczny wymiar. Chodzi po prostu o to, że kable również są zaokrąglone, przez co najłatwiej je ułożyć w identycznym kształcie. Nie oznacza to jednak, że wszelkie inne warianty nie są godne uwagi.

Odpowiednia wersja kolorystyczna

Przepusty plastikowe co do zasady mają za zadanie po prostu zapewnić wysoką estetykę i porządek. Dlatego też należy odpowiednio dostosować je do kolorystyki pomieszczenia, jak i samego mebla.

Producenci tworzą naprawdę szeroką gamę wersji kolorystycznych tego akcesorium meblowego, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeśli jednak nie przepadasz za tak oczywistym wykończeniem jak kolor dopasowany do wersji barwnej biurka – wybierz po prostu czarny lub biały przepust. W ten sposób uzyskasz naprawdę estetyczne rozwiązanie, które będzie dodatkowo dość nietuzinkowe.

Gdzie znajdą zastosowanie?

Przepusty plastikowe mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie konieczne jest odpowiednie posortowanie okablowania sprzętu znajdującego się na biurku. Będą zatem idealną opcją dla biur czy domów prywatnych, w których na blacie biurka ustawiono na przykład komputer stacjonarny czy laptopa wraz z oprzyrządowaniem.

Przepust oferuje nie tylko zwiększoną estetykę, ale również bezpieczeństwo: gdy kable nie leżą gdzie popadnie, ryzyko że dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia jest znacznie mniejsze.

Zobacz również:

Przepusty kablowe aluminiowe

Przepusty kablowe brązowe

Przepusty kablowe białe