Swetry, szaliki i rękawiczki są głównie wykonywane z wełny metodą maszynową, produkcyjną, a dawniej tworzone przez mamy i babcie na drutach. Również i teraz rzeczy produkowane ręcznie czyli techniką hand made powracają do łask i są wspaniałymi, trochę droższymi, ale wartościowymi przedmiotami użytku codziennego. Czy robienie na drutach może być pasjonującym i przynoszącym dochód hobby?

Dywany, chodniki i pufy

Ciekawymi przedmiotami wykonanymi przy użyciu drutów są pufy, dywany i chodniki, a niekiedy nawet koce. Oczywiście, do tego potrzebne  są całkiem inne surowce, czyli specjalne sznury czy gruba wełna sznurkowa, które dzięki gęstym splotom dają niesamowity efekt. W przypadku wykonywania koców z grubego materiału, druty nie wystarczą, a do zaplatania świetnie sprawdzą się dłonie. W Internecie aż roi się od filmów instruktażowych ukazujących proces powstawania tych przedmiotów. Tak naprawdę każdy może taki przedmiot wykonać we własnym domu, a dla tych, którzy nie mają zamiłowania do robótek ręcznych, wiele jest sklepów internetowych, w których można zakupić te przedmioty wykonane z sercem i zaangażowaniem.

Sweter jak od babci

Sweter wykonany przez mamę czy babcię to ogromny skarb. Tego typu elementy odzieży nie zdarzają się często, a czas i miłość włożona w ich wykonanie sprawiają, że jest to cenna pamiątka, którą warto przechowywać chociażby dla swoich dzieci. Robienie na drutach odpręża i relaksuje, pozwala pozbierać myśli a przy odrobinie pomysłu umożliwia świetny sposób na stworzenie czegoś wspaniałego tak naprawdę z niczego.  Wiele osób uważa, że jest to zajęcie tylko dla kobiet, niemniej jednak nawet mężczyzna może tworzyć cuda z włóczki, które potem sprawią komuś radość. Warto zainteresować się tym hobby, szczególnie jeżeli jesteśmy aktywni na co dzień, a praca w biegu to nasz chleb powszedni. Moment dla siebie w wygodnym fotelu czy na kanapie, podczas seansu ulubionego serialu może być bardzo produktywny, czego wynikiem będzie piękny element garderoby czy użyteczny przedmiot.

Robienie na drutach
5 (100%) 1