Wywołują śmiech i niedowierzanie,  ale w odpowiedniej stylizacji wyglądają naprawdę dobrze. Spodnie z obniżonym krokiem to element ubioru, po który sięgają nie tylko mężczyźni lubiący stylistykę hip hopową, ale również kobiety. Taki model może w odpowiedni sposób nadać kształt sylwetce, ale może też ją zdeformować, dlatego wybierając model dla siebie, warto go przymierzyć i wtedy zdecydować czy jest nam w nim po prostu dobrze. Spodnie z obniżonym krokiem mogą być jeansowe, ale to właśnie te, wykonane z dresu, z dodatkowymi kieszonkami i zwężanymi nogawkami robią prawdziwą furorę nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego, ale również w modzie streetwearowej i codziennej.

Lenary czy baggy?

Nazewnictwo w tym względzie jest bardzo trudne, ponieważ wiele osób nazywa je na swój własny sposób, niemniej jednak bardzo popularnymi nazwami dla spodni z obniżonym stanem, szczególnie tych jeansowych i z szerokimi nogawkami są lenary lub baggy. Noszone głównie przez młodych chłopców czy mężczyzn fascynujących się muzyką i stylem hip hop, stały sie znakiem rozpoznawczym dla tej kultury. Dodatkowo połączone ze zbyt dużym t-shirtem czy za długą bluzą nachodzącą na pośladki, sprawiały, że sylwetka wyglądała na ciężką i większą niż była w rzeczywistości.

Wygodne podczas ćwiczeń, niezastąpione na co dzień

Spodnie z nieco szerszym i zwijającym się między nogami materiałem, sprawdzają się świetnie również w przypadku kobiet, ale nie mają szerokich, okalających nogi nogawek, tylko i wąską, dopasowaną wersję. Rozciągliwy materiał i jego większa ilość w okolicy krocza pozwala na swobodne wykonywanie figur akrobatycznych, co świetnie sprawdza się podczas tańca czy akrobatyki. W przypadku dzieci większa ilość materiału zapewnia dobry wygląd pomimo schowanego pod materiałem pampersa czy pieluszki, które są niezbędne w pierwszych latach życia dziecka. Spodnie tego typu to olbrzymia wygoda na co dzień, a uzupełnione o sportowe obuwie i t-shirt świetnie nadadzą się również na siłownię.