Akcesoria meblowe powinny ułatwiać korzystanie z konkretnych mebli sprawiając, że maksymalny komfort może zostać osiągnięty. Projektanci zachodzą w głowę jak najlepiej spersonalizować dane elementy i sprawić, że ich zakup będzie dla każdego istnym ,,must havem”. Przykładem takiego rozwiązania będą omawiane prowadnice meblowe, które są bardzo interesującym dodatkiem do szuflad. Jej głównym zadaniem będzie wysunięcie szuflady wraz z jej wnętrzem z zabudowy sprawiając, że można będzie swobodnie ujrzeć całe wnętrze szuflady i wyciągnąć konkretny przedmiot bez nadmiernej gimnastyki. Dzięki najnowszych technologicznym nowinkom prowadnice posiadają ciekawe funkcje dodatkowe tak jak pełny wysuw dzięki czemu skryte nawet na samych końcach przedmioty zostaną wyciągnięte z łatwością.

 

Najważniejsze funkcje prowadnic meblowych

Prowadnice meblowe posiadają również inne ciekawe opcje, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Następną pozycją jest opcja push to open, dzięki której można zapomnieć o uciążliwych rączkach, które ciągle się brudzą bądź łamią. Wystarczy już tylko przyciśnięcie powierzchni szuflady, aby prowadnica dostała impuls do startu – szuflada wysunie się całkiem sama, co sprawi, że jej korzystanie nawet przy obu zajętych rękach może być możliwe!

Innym ciekawym rozwiązaniem jest samodomyk, który z dodatkiem cichego domyku stanowi maksymalny komfort korzystania z szafek. Nigdy więcej dźwięku trzaskania dochodzącego do uszu wszystkich domowników. Samodomyk spowoduje zahamowanie szuflady i jej ciche domknięcie nawet gdy zbyt duża siła zadziała na szufladę w celu jej zamknięcia. Korzystanie z kuchni o różnych porach dnia i nocy bez dyskomfortu dla współlokatorów bądź rodziny może być możliwe.

Pełny wysuw o którym wspomniano krótko w przeszłości stanowi furorę – elementy dostępne na końcu szuflad mogą być dostępne ,, od ręki” Szczególnie cenione przez różnego rodzaju firmy, czy nawet apteki, których długie szuflady kryją pudełka z lekami od początku, aż do samego końca szuflady.

 

Podsumowanie

Prowadnica meblowa to element, który ceniony jest przez każdego kto już ją posiada. Nikt nie był niezadowolony z jej zakupu i montażu, dlatego warto się na nią skusić już teraz. W sytuacji, gdy nie chce się psuć wyglądu swojej szafki dostępne są nawet specjalne prowadnice z dolnym montażem. Dzięki temu zabiegowi nikt nie dostrzeże wystających z boku srebrnych elementów sprawiając, że klasa i elegancja pomieszczenia nie zostanie naruszona