Wynajem samochodów ciężarowych to może być strzał w dziesiątkę dla każdego przedsiębiorcy decydującego się na założenie swojej własnej firmy przewozowej. Koszty związane z początkiem biznesu bywają kolosalne i z reguły przedsiębiorcy biorą na ten cel sowite kredyty będące obarczeniem finansowym na wiele lat. Ciągły strach, że coś się nie uda, coś pójdzie nie tak może wprowadzić w tarapaty i zasłonić jasne oraz klarowne myślenie. Wynajem jest w takim wypadku fantastycznym wyjściem, które będzie o wiele bardziej bezpieczne dla takiego przedsiębiorcy, ale też może być wyjściem dla osób już bardziej doświadczonych szukających nowych, nieodkrytych jeszcze przez nich lądów.

 

Kiedy decydować się na wynajem krótkoterminowy

Wynajem krótkoterminowy pozwala na szybkie uzyskanie dla siebie samochodu roboczego. Do najczęstszych sytuacji w których korzysta się z takiego typu wynajmu zalicza się:

-Brak wystarczającej floty do wykonania danego zlecenia ,,na cito” – oznacza to, że przedsiębiorca mimo tego, że dostaje zlecenie nie posiada samochodu, które mogłoby je wykonać. Brak zaufania jaki wiąże się z odmówieniem tego zlecenia i mało prawdopodobnym ponowieniem próby zlecającego może zniszczyć reputację na rynku. W przyszłości może powodować do odejście ważnych klientów, a to z pewnością będzie miało kolosalne znaczenie finansowe.

-Ta branża bywa niestabilna.. – istnieją sytuację i pory roku w których jest więcej, bądź mniej zleceń. Jednak jeśli posiada się flotę na własność to jej liczba jest stała przez wszystkie 12 miesięcy w roku. Nieużywane samochody w okresach przestojów nie będą na siebie zarabiać przynosząc straty finansowe. Dodatkowo ciągłe rachunki za ubezpieczenia i przeglądy też nie są pocieszające. W takim przypadku skorzystanie z wynajmu krótkoterminowego wydaje się bardzo dobrą opcją – mniejsza flota to mniejsza ilość stałych wydatków, a w momencie gdy pojawiają się nowe zlecenia, a brak jest na stanie samochodu to można go w łatwy i szybki sposób wypożyczyć.

-Awaria może zniweczyć plany – nie w wynajmie! Samochody ciężarowe wyjeżdżają na długie trasy przez co są bardzo mocno eksploatowane. Z tego wynikają częste awarie przez które często można nie wykonać zlecenia. Wtedy klient będzie bardzo niezadowolony a nowina na pewno szybko się rozniesie w środowisku przewoźniczym. Aby temu zapobiec można wynająć samochód, a nawet w razie jego awarii firma udostępni zastępczy co gwarantuje pewność wykonanych zleceń

Zobacz również: Wynajem pojazdów kontenerów – Truckcare.pl

Wnioski

Wynajem krótkoterminowy zdaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem wielu problemów panujących na rynku, dlatego zawsze warto mieć go na uwadze w trakcie prowadzenia swojego biznesu przewozowego.