wynajem łodzi chorwacja

Dalmacja kusząc swoim niezrównanym dziedzictwem przyrodniczym, niezwykłą architekturą oraz bogatą historią każdego roku przyciąga tysiące turystów z Polski i całego świata. Jednym z ciekawszych sposobów na spędzenie wakacji w tym rejonie może być wynajęcie łodzi.

Wynajem łodzi

Jeżeli chcemy zasmakować wolności, posmakować świeżych owoców morza w otoczeniu przyrody, uwolnić się wraz z rodziną oraz znajomych od zgiełku turystycznych miejscowości to świetnym pomysłem jest wynajem łodzi Chorwacja to jeden z niewielu krajów, gdzie możemy doświadczyć wspaniałej żeglugi, w gorącym słońcu nie wydając dużych pieniędzy.

Lokalne przedsiębiorstwa zajmujące się wynajmem zaoferować nam mogą jachty, łodzie motorowe, katamarany, pontony RIB, czy też skutery wodne. To, na jaką opcję się zdecydujemy zależeć będzie od czasu jaki będziemy chcieli spędzić na morzu, ilości osób oraz oczywiście środków finansowych, jakie będzie mogli przeznaczyć na wynajem.

Niezależnie, od tego, w której części wybrzeża będziemy nie sprawi nam problemu znalezienie miejsca, gdzie możliwy jest wynajem łodzi to kraj, gdzie miejsca tego typu znajdują się w każdym większym mieście portowym. Wyprawę możemy rozpocząć z Zadarze, Splicie czy też w Trogir oraz Hvar

Gdzie popłynąć na łodzi

Po zdecydowaniu się na wynajem łodzi daje nam bogaty wybór miejsc, które możemy zwiedzić. Destynacja będzie zależna od posiadanego czasu. Najdogodniejszym punktem wypadowym jest Split. Dzięki umiejscowieniu w środkowej części wybrzeża daje łatwy dostęp zarówno do atrakcji południa, jak i północy.

Wybierając się na północ nie możemy ominąć parku narodowego Kornati znajdującego się na niezwykłym archipelagu o tej samej nazwie, czy też pominąć możliwość zwiedzenia klimatycznego Zadaru. Decydując się na kierunek południowy powinniśmy odwiedzić słynną wyspą Hvar, której krajobraz kulturowy został wpisany na listę UNESCO oraz wyspę Brač, gdzie odnajdziemy bardzo popularną wśród turystów plażę Zlatni Rat, która swoją unikatowością przyciąga tysiące turystów.