Zabawki edukacyjne są niesamowitym wynalazkiem, który całkowicie opanował rynek zabawek. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi zabawki oprócz tego, że bawią dziecko powinny także pomóc mu w rozwoju. Zwykłe zabawki nie charakteryzują się takimi cechami, jednak zabawki edukacyjne już tak. Wpływają one na określone sfery mózgu dziecka niejako zmuszając je do myślenia i pracowania. Równocześnie dziecko nawet nie zdaje sobie z tego sprawy bawiąc się w najlepsze.

 

Zabawki edukacyjne dla starszaków

Starszaki to dzieci, które już mają wykształcone podstawowe umiejętności takie jak rozpoznawanie dźwięków czy kolorów. Dlatego ich oczekiwania są trochę większe niż u młodszych dzieci – to może sprawiać rodzicom pewien problem, jednak da się go rozwiązać!

Aby dopasować idealną zabawkę dla swojego starszaka warto jest wybrać nie tylko pierwszą, lepszą zabawkę edukacyjną, ale zabawkę, która będzie dobrze dopasowana do jego potrzeb. W tym wieku są nimi głównie zainteresowania i pasje. Warto również rozdzielić to na płeć dziecka:

 

-W przypadku chłopców mogą to być zabawki z pogranicza samochodów, robotów czy kosmosu. Przykładem mogą być ciekawe puzzle edukacyjne, które prowadzą do ułożenia placu budowy i obecnych na nim narzędzi oraz specjalistycznych pojazdów. Ich kopia znajduje się na obramowaniu obrazka i wraz z interakcją rodzica może on wypytywać dziecko o to, gdzie znajduje się dana rzecz i do czego służy. Rozwinie to jego pasje i zainteresowanie w tym temacie.

 

-W przypadku dziewczynek można zakupić zestawy lalek lub zestawy typu dom. Dziewczynki bardzo chętnie naśladują swoje mamy w wykonywaniu codziennych obowiązków stąd będzie to dobrym pomysłem, który przygotuje je do starszego życia.

 

Podsumowanie

Tak dokładny wybór zabawek z dopasowaniem ich do pasji dziecka będzie idealny i sprawdzony. W takim wypadku ryzyko odrzucenia prezentu będzie minimalne i raczej to się nie zdarza. Dobierając zabawkę warto zwrócić uwagę na konkretny wiek dziecka, aby nie kupić zabawki zbyt trudnej, bądź zbyt łatwej.