Jednym z najlepszych sposobów zabezpieczenia kuchenki oraz przedłużenia jej żywotności jest zakup płyty ochronnej. Płyty indukcyjne są wykonane ze szkła, dlatego trzeba szczególnie uważać, żeby ich nie uszkodzić. Jeżeli coś ciężkiego spadnie ci na kuchenkę to niestety jest ona do wymiany.

 

Dlatego warto wyposażyć się w płyty ochronne, ponieważ koszt zakupu nowej kuchenki jest bardzo wysoki. Należy zwrócić uwagę, że mogą one być zastosowane również w przypadku kuchenki gazowej. Jednocześnie zwiększają powierzchnię blatu roboczego. Są wykonane zazwyczaj ze szkła hartowanego, dlatego czyszczenie nie powinno sprawiać żadnych problemów. Ciekawym rozwiązaniem jest także ustawienie płyty ochronnej na ścianie, która znajduje się bezpośrednio obok kuchenki. Pozwoli to uniknąć plam, które powstają podczas gotowania.

Zobacz: płyty ochronne – PTS Rabka

Usunięcie zabrudzeń z płyty jest znacznie prostsze niż ze ściany. W zestawie są zazwyczaj dwie płyty ochronne. Istnieje również możliwość zakupu pojedynczej płyty, która będzie zabezpieczać całą kuchenkę, ale jest ona dość ciężka. Hartowane szkło można bez obaw położyć na nagrzanej powierzchni. Na uwagę zasługuje fakt, że płyty występują w różnych kolorach, dlatego można ją dopasować do kolorystyki kuchni. Wybór jest bardzo duży, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Ciekawie prezentują się płyty, które imitują kamień. Zastosowanie takiego zabezpieczenia wpłynie pozytywnie na estetykę pomieszczenia.

 

Dużą zaletą płyty jest jej uniwersalność, ponieważ może być zastosowana w wielu sytuacjach. Można ją wykorzystać do krojenia, a także zrobić z niej podkładkę na gorące naczynia. Po skończonym gotowaniu należy wyłączyć płytę i zacząć ją czyścić dopiero gdy trochę wystygnie.